loading
Hakkımızda

Melen Rafting Tesisi 1999 yılında Melen çayında rafting sporunun başlamasına öncülük eden ilk firma konumundadır. Firmamız işim mutfağı diyebileceğimiz rafting rehberliği yapan 4 arkadaşın oluşumudur.

Serdal ÇAKMAK (Rezervasyon- Dış Operasyon)

Birol TEPE ( Nehir Operasyon)

Hüseyin TUNCEL (Rezervasyon- Dış Operasyon)

Hüseyin ÖZEN ( Dış Operasyon)

Kurulduğumuz günden bu hay her geçen gün bilgi ve birikimimiz artmış ve siz değerli katılımcılarımızın desteği ile de bizlere motivasyon kazandırmıştır.

Rafting sporuna ilgi  internet ortamının gelişimi ve ulaşabilirliğin artması ile paralel olarak her geçen gün artmaktadır. Bizde bunun farkındalığı ile insanlara rafting sporunu sevdirmek ve tehlikeli bir spor olmadığını göstermek için çaba sarf etmekteyiz.

Melen rafting tesisi olarak önceliğimiz her zaman paradan ziyade insan kazanmaktır. Biz bu işe başladığımızda amacımız tutku ile bağlı olduğumuz rafting sprouna olan ilgiyi artırmak ve insanların bu sporun ne kadar keyifli olduğunun farkına varmalarını sağlamaktı.

İlk başladığımız yıllar da 20 kişilik bir grubu topladığımızda sevincimiz tarif edilemez ölçüde olmaktaydı. Şimdi turlarımızda zaman zaman 500 kişiye hizmet edebilmek gururunu yaşıyoruz. Bu sayılara ulaşmak için çok mücadele verdik ve halada vermeye devam ediyoruz.

Her sektörde olduğu gibi bizim sektörede de işleri belirli bir noktaya büyük mücadelerle taşıyan ve sonucunda hazıra konan firmalar mevcuttur. Bu da iş dünyasının bir cilvesi olsa gerek..

Melen rafting tesisi olarak her sene eksik kaldığımız yönlerimiz üzerine yatırım yaparak kapasitemizi yeniliklerle güncellemeye çalışmaktayız. 2019 yılında bütün rafting botlarımız yenilenmiştir. Şuan 35 rafting botu ile tek seferde 250 kişiye hizmet verebiliyoruz.

Tek seferde 250 kişi ile suya inmek için tecrübe, deneyim ve koordinasyon gerekmektedir. Bunların hepsi yılların verdiği tecrübe ile paralel gitmektedir. 

Yine 2020 yılında erkek wc ve duş alanlarımız yenilenmiş ve pandeminin de etkisini kırmak için daha hijyenik ortam sunulması amaçlanmıştır.

Tesisimiz ile ilgili yatırımlarımız devam etmekte ve değişiklikler burada güncellenmeye devam edecektir.